BEESTRONG VARROFİX VARROA AKARLARI VE NOSEMA İLE DOĞAL MÜCADELE!

Ayrıntılı İncele

BEESTRONG VARROFİX TAMAMEN BİTKİSELDİR. BALDA KALINTI BIRAKMAZ. ARI VE İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMEZ.

*** ÜRÜN İADE GARANTİSİ ***

(*) Ürün İade Garantisi: 1 adet 250 ml BEESTRONG  Varrofix ürünü Ürün İade Garantisi kapsamındadır.
İade talepleriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçiniz.

Koruyucu ve Destekleyici

Düzenli olarak kullanıldığında arıları iç ve dış parazitlere (Nosema – Varroa vb.) karşı korur. Bağırsak ve sindirim sistemi rahatsızlıklarında tedaviyi destekler. Arıların zirai ilaçlara olan direncini arttırır.

Arı Gelişimi

Erken ilkbaharda doğan arılarının sağlıklı gelişmesini sağlar. Sonbahar bakımı ve kışa hazırlık bakımında kullanıldığında kış kayıplarını azaltır.

Beslenme Kalitesi

Şuruplarda uzun süreli hijyen ve koruma sağlar; bozulmayı geciktirir. Arı keki ve şuruplarını daha kaliteli ve lezzetli beslenme ürünlerine dönüştürür. Arıların kek ve şurupları daha iştahlı yemesini sağlar.

Kimyasal İçermez , Kalıntı Bırakmaz

Formülünde yalnızca bitkilerin destilasyonu ile elde edilen öz sular kullanıldığı için tamamen doğaldır. Balda kalıntı bırakmaz.

Verimlilik

Ana arının yumurta atma kapasitesini arttırarak koloninin daha hızlı gelişimi sağlar. İşçi arıların daha fazla bal üretmesini sağlar. Zayıf kolonileri güçlendirir.

Kullanım Kolaylığı

Arıcılar için son derece pratik ve kullanım rahatlığına sahiptir. Şırınga, sünger gibi ek aparatların kullanımını gerektirmez.

Tasarruf

Tüm bahsedilen özelliklerden dolayı düzenli kullanıldığında arıcılık kayıplarını azaltarak kazancınızı arttırır.

BEESTRONG Varrofix

Varroa: Varroa akarı yaklaşık 1.5 mm çapında, koyu kahve renkli, dört çift ayağı olan bir parazittir. Bu parazitin arıya yapışması ile oluşan hastalığa da varroa hastalığı denir ve arı kolonilerinde kanser gibi yayılan son derece tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. Arıların kanını emerek beslenen Varroaların bulaştığı kolonilerde yavru arılar gelişemez, ergin arılar ise güçsüzleşerek uçamaz hale gelirler.
Varroalar yavruların geliştiği gözlere yumurtalarını bırakarak yavruların yapısının bozulmasına, bu nedenle gelişen yavrunun bitkin ve verimsiz hale gelerek gözden çıkmasına neden olur. Yeni çıkan yavru sağlıksızdır. Sağlıksız yavrulara sahip bir koloni sönme tehlikesi taşır.
Mevsim şartları uygun olduğu halde kovan önlerinde ölmüş arı ya da kanatsız arı var ise Varroadan şüphelenmek gerekir. Varroa bulaşmış kolonilere acil müdahale edilmelidir.

Nosema: Nosema Apis ismindeki hücre içi bir parazitin neden olduğu ergin arı hastalığıdır. Arı hastalıkları içerisinde en yaygın olarak bilinenidir. Bu parazit, arıların sindirim sisteminde bozukluk yaparak arılarda verimin düşmesine neden olur. Hastalık tedavi edilmez ve uzun bir süre devam ederse; arılar bitkin düşerler, uçamaz hale gelirler ve sonuçta arı ölümleri gerçekleşir. Rutubetli yerlerde Nosema hastalığının görülme ihtimali daha da yüksektir.

Varroa ve Nosema ile mücadelede doğru yöntem belirlemek açısından hangi sezonda olunduğu son derece önemlidir. Bal sezonu öncesi ve bal sezonu sırasında kimyasal yöntemlerle mücadele edilmesi sakıncalıdır. Çünkü, kimyasal faktörler balda kalıntı bırakarak balın kalitesini düşürür. Varroa ve Nosema ile mücadelede doğal yöntemler tercih edilmelidir.

BEESTRONG Varrofix, Türkiye’nin güney bölgesinde yer alan Toros Dağları’nda yetişen -yöreye özgü- bitkilerin destilasyonu ile elde edilen öz sular kullanılarak formülize edilmiştir. İçerisinde bulunan damıtılmış Thymol (kekik)Eucalyptol (okaliptus)Menthol (nane), diğer aromatik bileşenler ve minerallersayesinde arıların bağışıklık sistemini güçlendirmek için üretilmiş doğal bir üründür.

BEESTRONG Varrofix kullanıldığında:

  • Sezon geçişlerinde arıların bağırsaklarında kalan kalıntıları da temizleyerek yeni sezona dinç ve sağlıklı girmelerini sağlar.
  • Arının bağışıklık sistemi güçlenir, verimliliği artar ve yaşam süresi uzar.
  • Düzenli olarak kullanıldığında arıları iç ve dış parazitlere (Nosema – Varroa vb.) karşı korur.
  • Arıların zirai ilaçlara olan direnci artar.
  • Ana arının yumurta atma kapasitesi arttırarak daha hızlı koloni gelişimi sağlar.
  • İşçi arıların daha fazla bal üretmesini sağlar.
  • Erken ilkbaharda doğan arılarının hızlı ve sağlıklı gelişimine katkı sağlar.

*** ÜRÜN İADE GARANTİSİ ***

(*) Ürün İade Garantisi: 1 adet 250 ml BEESTRONG  Varrofix ürünü Ürün İade Garantisi kapsamındadır.
İade talepleriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçiniz.

Sık Sorulan Sorular & Cevapları

BEESTRONG Varrofix hem iç hem dış parazitlere karşı etkilidir. Dolayısıyla dış parazit olan Varroa akarlarında kullanılabildiği gibi iç parazit olan Nosema için de güvenle kullanılabilir.

Balda herhangi bir kalıntı bırakmaz.

Arıların hastalanmasını beklemeden düzenli kullanım önerilir. Düzenli kullanımı durumunda arıların hastalanmasını önleyici özelliktedir.

BEESTRONG Varrofix, arı ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan tamamen doğal ve antibakteriyel bir üründür.

Yüzde yüz doğal olan bu ürünün önerilen dozlarda kullanılması halinde hiçbir yan etkisi yoktur.

  • 250 ml BEESTRONG Varrofix 1 çuval arı kekine veya 100 lt şerbete eklenir.
  • 500 ml BEESTRONG Varrofix 2 çuval arı kekine veya 200 lt şerbete eklenir.
  • 1000 ml BEESTRONG Varrofix 4 çuval arı kekine veya 400 lt şerbete eklenir.

Yukarıdaki ölçeklerde belirtilen şerbet uygulaması en az 1 doz olarak, 3 gün arayla 4 defa tekrarlanmalıdır.

Rakiplerinin aksine, BEESTRONG Varrofix kullanımı sonrasında hasat için beklemeye gerek yoktur.

BEESTRONG Varrofix arılara ve insan sağlığına kullanım esnasında hiçbir zarar vermeyen, Varroa, Nosema vb. iç ve dış parazitlerden korunmak amacıyla, hastalık ve iyileşme dönemlerinde destekleyici olarak her mevsim güvenle kullanılabilen doğal bir üründür.

BEESTRONG Varrofix, Çukurova Üniversitesi Teknokent’teki Serin Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilmiş, arıcılar tarafından farklı coğrafi bölgelerde ve iklim koşullarında 2 yıl boyunca kullanılarak iyileştirilmiş ve alınan olumlu sonuçlar ardından pazara sunulmuştur.