VARROA AKARLARIYLA DOĞAL MÜCADELE!

Ayrıntılı Bilgi

BEESTRONG VARROJEL TAMAMEN BİTKİSELDİR. BALDA KALINTI BIRAKMAZ. ARI VE İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMEZ.

*** ÜRÜN İADE GARANTİSİ ***

(*) Ürün İade Garantisi: 1 adet 250 ml BEESTRONG  Varrojel ürünü Ürün İade Garantisi kapsamındadır.
İade talepleriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçiniz.

Koruyucu ve Destekleyici

Düzenli olarak kullanıldığında arıları dış parazitlere (Varroa vb.) karşı korur ve daha dirençli hale getirir.

Arı Gelişimi

Erken ilkbaharda doğan arılarının hızlı ve sağlıklı gelişimine katkı sağlar. Larva, yavru ve ergin arılarda etkilidir. Sonbahar bakımı ve kışa hazırlık bakımında kullanıldığında kış kayıplarını azaltır.

Antibakteriyel

Her kovan için çerçeve (çıtaların) üzerine bir pompa basımı (1 damla – 2 ml) damlatılarak uygulandığında antibakteriyel özelliği kovanı dezenfekte eder.

Kimyasal İçermez , Kalıntı Bırakmaz

Formülünde yalnızca bitkilerin destilasyonu ile elde edilen öz sular kullanıldığı için tamamen doğaldır. Balda kalıntı bırakmaz.

Verimlilik

Arıları dış parazitlere karşı dirençli hale getirir. Zayıf kolonileri güçlendirir.

Kullanım Kolaylığı

Arıcılar için son derece pratik ve kullanım rahatlığına sahiptir. Şırınga, sünger gibi ek aparatların kullanımını gerektirmez. 4 mevsim kullanıma uygundur.

Tasarruf

Tüm bahsedilen özelliklerden dolayı düzenli kullanıldığında arıcılık kayıplarını azaltarak kazancınızı arttırır.

BEESTRONG Varrojel

Varroa: Varroa akarı yaklaşık 1.5 mm çapında, koyu kahve renkli, dört çift ayağı olan bir parazittir. Bu parazitin arıya yapışması ile oluşan hastalığa da varroa hastalığı denir ve arı kolonilerinde kanser gibi yayılan son derece tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. Arıların kanını emerek beslenen Varroaların bulaştığı kolonilerde yavru arılar gelişemez, ergin arılar ise güçsüzleşerek uçamaz hale gelirler.
Varroalar yavruların geliştiği gözlere yumurtalarını bırakarak yavruların yapısının bozulmasına, bu nedenle gelişen yavrunun bitkin ve verimsiz hale gelerek gözden çıkmasına neden olur. Yeni çıkan yavru sağlıksızdır. Sağlıksız yavrulara sahip bir koloni sönme tehlikesi taşır.
Mevsim şartları uygun olduğu halde kovan önlerinde ölmüş arı ya da kanatsız arı var ise Varroadan şüphelenmek gerekir. Varroa bulaşmış kolonilere acil müdahale edilmelidir.

Varroa ile mücadelede doğru yöntem belirlemek açısından hangi sezonda olunduğu son derece önemlidir. Bal sezonu öncesi ve bal sezonu sırasında kimyasal yöntemlerle mücadele edilmesi sakıncalıdır. Çünkü, kimyasal faktörler balda kalıntı bırakarak balın kalitesini düşürür. Varroa ve Nosema ile mücadelede doğal yöntemler tercih edilmelidir.

BEESTRONG Varrojel, Türkiye’nin güney bölgesinde yer alan Toros Dağları’nda yetişen -yöreye özgü- bitkilerin destilasyonu ile elde edilen eterik ve aromatik yağlar kullanılarak formülize edilmiştir. İçerisinde bulunan damıtılmış Thymol (kekik)Eucalyptol (okaliptus)Menthol (nane), diğer aromatik bileşenler ve mineraller sayesinde arıları Varroa akarlarından korumak, kurtarmak ve hastalık ve iyileşme dönemlerinde tedaviyi destekleyici olarak kullanılmak üzere üretilmiş doğal bir üründür.

BEESTRONG Varrojel kullanıldığında:

  • Arıları dış parazitlere karşı dirençli hale getirir.
  • Arılarda, varroa akarlarından korunmak amacıyla, bağırsak florasını koruyucu olarak, hastalık ve iyileşme dönemlerinde destekleyici olarak kullanılır.
  • Erken ilkbaharda doğan arıların hızlı ve sağlıklı gelişimine katkı sağlar.
  • Arılarda varroa akarlarından kaynaklı sıkıntılara karşı koruma sağlar.
  • Kovan içerisinde steril bir ortam oluşturarak hastalıklara neden olan etkenleri ortadan kaldırır.

Sık Sorulan Sorular & Cevapları

BEESTRONG Varrojel her mevsim kullanılabilen doğal bir üründür. Ancak mevsime göre kullanım dozu ve sıklığı değişkenlik gösterir.

Balda herhangi bir kalıntı bırakmaz.

BEESTRONG Varrofix, arı ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan tamamen doğal ve antibakteriyel bir üründür.

  • Her kovan için, çerçeve üzerine (çıtaların üzerine) bir pompa basımı (bir damla yaklaşık 2 ml) damlatılarak kullanılır (Şuruba katılmaz).
  • Yüksek sıcaklıklarda uygulama miktarına dikkat edilmelidir. Sıcak dönemlerde tek pompa şeklinde kovana uygulanır.
  • Düşük sıcaklıklarda son derece etkilidir. Ortam sıcaklığı düşük ise uygulama miktarı ve sıklığı artar.
  •  

Rakiplerinin aksine, BEESTRONG Varrofix kullanımı sonrasında hasat için beklemeye gerek yoktur.

BEESTRONG Varrojel arılara ve insan sağlığına kullanım esnasında hiçbir zarar vermeyen, varroa akarlarından korunmak amacıyla ve hastalık iyileşme dönemlerinde destekleyici olarak  her mevsim güvenle kullanılabilen doğal bir ürün olması nedeniyle mutlaka kullanılması gereken bir üründür.

BEESTRONG Çukurova Üniversitesi Teknokent’teki Serin Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilmiş, arıcılar tarafından farklı coğrafi bölgelerde ve iklim koşullarında 2 yıl boyunca kullanılarak iyileştirilmiş ve alınan olumlu sonuçlar ardından pazara sunulmuştur.

Diğer BEESTRONG Ürünleri

BEESTRONG Varrojel Nasıl Kullanılır?